אני מאמין חינוכי

מרכז המוסיקה שואף להנחיל לקהילת הלומדים פתיחות לתרבויות מוסיקה מגוונות, מערביות ומזרחיות.
בזכות מיקומו, בלב גן כרונינגן בסמוך להיכל הספורט בלומפילד, הוא מהווה בית לקהילות השונות של יפו, שכונות דרומיות ומזרחיות של תל־אביב ויתר חלקי העיר.

המרכז מעניק לתלמידיו כלים להתפתחות אישית באמצעות נגינה, הכנה למבחני בגרות (רסיטלים) ועמידה בדרישות קבלה לאקדמיות למוסיקה. ידוע כי העיסוק בנגינה מפתח יכולות קוגניטיביות, ובמקביל מפתח תכונות אישיות של סובלנות, הקשבה וכישורים חברתיים. תזמורות הנוער, המקהלות והרכבי הנגינה שלנו מושתתים על קשר חברתי חזק בין הנגנים לצד סטנדרטים מקצועיים גבוהים.

כדי להעניק הזדמנות שווה להתנסות בלימודי נגינה לאוכלוסיית התלמידים בעיר, מפעיל המרכז מערך של בתי ספר מנגנים ב־8 בתי ספר יסודיים ברחבי העיר, מתוכם 3 בתי"ס במגזר הערבי ביפו, במסגרת תכנית ׳מודל מוסיקלי יישובי׳ של משרד החינוך בתמיכת עיריית תל־אביב-יפו. במסגרת התכנית לומדים כל ילדי השכבה נגינה בכלי נשיפה או כלי קשת בקבוצות קטנות במהלך יום הלימודים.
בנוסף לכך, השלוחות של המרכז שמתקיימות בבתי״ס בשכונות הצפוניות ובמרכז תל־אביב, מנגישות את שיעורי הנגינה היחידניים לתושבי ולתושבות כל העיר.

חזון: מרכז המוסיקה שואף להפוך לבית למפגש תרבויות, ולקיים תכניות לימודים ופעילויות לקהילה הסובבת אותו על כל גווניה: יפו ושכונות הדרומיות של  תל־אביב. המרכז מקדם חדשנות בתכניות הלימוד: קורסים ללימוד הפקה מוסיקלית, אולפן הקלטות ומוסיקה אלקטרונית. זאת תוך שמירה על מסורת ארוכת שנים של תזמורות נוער לכלי נשיפה ותכנית לימודים המיועדת לתלמידים מכל קצווי העיר. 
באמצעות מערך הסעות יעיל אנו מאפשרים לכל ילד וילדה, תושבי העיר, ליהנות מלימודים איכותיים ללא מגבלת מרחק גאוגרפי.

שותפים: משרד החינוך, עמותת בית קראר לאמנויות, התזמורת הקאמרית הישראלית, איגוד הקומפוזיטורים, ארגון ׳הנוער המוסיקלי׳ ועוד.